• türk kızları vs israil kızları

  1.
  Sabahtan akşama kadar tiktok'ta ve instagram'da israil kızlarını izledim ve Türk kızlarından daha güzel olduğunu fark ettim. Yok böyle bir güzellik. Bir tanesi var tiktok'ta keşfettim. Canım sıkıldıkça açıp bakıyorum, yok öyle bir güzellik. Özene bezene sanki ince ince işlenerek yaratılmış bir güzellik. Şuana kadar gördüğüm güzel düşündüğüm kızları geri de bıraktı.

  Edit: 7/24 boş vaktim olunca instagram, tiktok, diğer sosyal ağlarda fazlasıyla geziyorum ve öyle bir güzelliğe denk geldiğimde gözlerimi alamadım. Çok tatlı. Buraya yazdıktan sonra da kaç kez baktım. Aman tanrım, ne güzel özenerek yaratmışsın.
  1 -2 ... alfa yazar
 • giresunspor süper lig de

  1.
  44 yıl sonra 2020/2021 sezonunda Giresunspor, süper lig'de.

  Tebrikler giresunspor.
  2 ... alfa yazar
 • ateistlere fitre verilir mi sorunsalı

  1.
  Mümin ve mümine din kardeşlerimiz nurlandırırsa sevaba geçer. Şimdiden dankeschön.
  -5 ... alfa yazar
 • şampiyon giresunspor

  1.
  Olur mu be giresunspor? Bu sezon şampiyon olur musun? Bize bu sevinci yaşatır mısın? Yeşiline beyazına kurban olduğum. hadi be yaşat bize bu gururu ve sevinci.
  ... alfa yazar
 • misagi kapatılmalıdır

  1.
  Misagi de ne ola ki. Madem her şeyi kapatıyorlar bari bunu da kapatsınlar.
  4 -1 ... alfa yazar
 • kafa sözlük ün ergen sözlüğü olması

  4.
  Kendileri gibi düşünmeyen bütün yazarları banlayarak ve o yazarların yüzlerce, binlerce kez yazdığı entrylerine emeğine çöken anlayışa sahiptir. Yazarların emeklerini hiçe sayarak banlayabiliyorlar.
  2 ... alfa yazar
 • kafa sözlük moderasyonunun liselilerden oluşması

  1.
  gidin de görün sözlüğün hali içler acısı. sözlüğü resmen liselilere teslim etmişler. kreş gibi sözlük yönetiyorlar. bir de uuserları ekşi ve uludağ'a sözlükle yarışabileceklerini iddia ederek komik iddialarla birbirlerini pohpohluyorlar. bokun içinde oldukları halde ekşi ve uludağ sözlüğe sürekli bok atıyorlar. uludağ böyle kötü, şöyle berbat, troll yuvası gibi sürekli birbirlerini yalandan pohpohlayıp duruyorlar. binlerce troll bir araya gelse o uuserlar kadar komik olamaz.
  3 -2 ... alfa yazar
 • kafa sözlükte moderatörlerin torpille alınması

  1.
  Aşağıdaki entry'de belirtilmiştir.

  https://kafasozluk.com/entry/244986

  Torpilin hemen hemen her yerde olduğu gibi sözlüklerde de olması. Bir de bunlar küfürsüz sözlük mottosunu savunuyorlar ama torpille en büyük küfrü ediyorlar.
  1 -2 ... alfa yazar
 • kafa sözlük ün türkiye nin en çöp sözlüğü olması

  1.
  ekşi sözlük ve uludağ sözlük ile yarışabileceklerini sanıyorlar. üç beş tane yazarı var. sözlük diye geçiniyorlar. bildiğin forum tarzı sözlüğümsüden başka bir şey değil. yönetim desen yetki budalası tiplerden oluşuyor.
  3 -1 ... alfa yazar
 • hamileye yer vermek

  1.
  insanlık bunu gerektirir. insan olan herkes yapmalı. sonuçta hepimiz o yoldan geçtik (biz erkekler bir kadının karnında yer aldık, kadınlar bebek taşıdı).
  4 -4 ... alfa yazar
 • kafa sözlük ün sözlükten çok forum olması

  1.
  sözlüğe girdiğiniz de sözlük havası yok, tamamen forum havası var. sözlük diye geçiniyorlar ama bildiğiniz forum.

  edit: aynı zaman kafa sözlük yönetimi emeğe saygı duymayarak, yazarların emeklerini hiç eden bir yönetim anlayışına sahiptir. bir de sözlükte kafa store diye bir marketing anlayışı ile ne kadar forum düzenine sahip olduklarını da göstermişlerdir.

  edit2: sözlük yönetimi de çok sansürcü bir anlayışa sahiptir. hiçbir yoruma açık değiller, bütün düşüncelere kapalı oldukları gibi her şeyi de engelliyorlar. özgürüz diyorlar ama aksine değiller. yazarların fikirlerine saygı duymayıp, sansürlemeyi tercih ediyorlar.

  edit3: her zaman yazarları önemsediklerini ifade ediyorlar ama tamamen, gerçek dışıdır. sözlükte yazarları bir markadan aldıkları kuponlarla tutmayı sağlamaya çalışıyorlar. haftalık puan tablosunda 1. olan yazara, x tl değerinde kupon veriyorlar. ayrıca yazarların 800 entry girmesini teşvik etmek için x tl değerinde hediye veriyorlar. sözlükteki yazarlar, sadece verilen hediyeler için orada bulunuyorlar.

  edit4: bir ekşi sözlük ve uludağ sözlük kalitesine erişemeyecekler. ilk zamanlarda yazar sayıları çoktu ama şuan yavaş yavaş düşüyor. yazarlar kendileri gibi gittikleri gibi bir de yazarları belli nedenlere dayandırarak kendileri banlıyorlar. çabuk unutulacakları kesin, ekşi sözlük ve uludağ sözlük ile aynı seviyeye gelecek kadar büyüyemezler. bu iki sözlük karşısında başarılı da olamazlar, çünkü sözlükte özgürlük anlayışı yok, sansür anlayışı ön plana çıkıyor.

  Edit5: yazarların entrylerinin üzerine çöküp sözlükten uzaklaştırıyorlar, arkadaşımın hiçbir suçu olmadığı halde uzaklaştırmışlar. Yazıktır, o kadar yazıp uğraştı çocuk. Yaptıkları haksızlık karşısında umarım büyümeden kapatacak noktaya gelirler.
  6 -6 ... alfa yazar
 • b 1 1 7

  1.
  koronavirüsün mutasyona uğramış hali ve gittikçe yayılıyor. ilk olarak ingiltere'de tespit edildi.

  ingiliz bilim insanları mutasyona uğrayan ve B.1.1.7 virüsünün koronavirüse göre yüzde 70 daha bulaşıcı olduğunu duyurdu.
  ... alfa yazar
 • cyberpunk 2077 de ki türkiye haritası

  1.
  dikkatleri üzerine çeken harita.

  cyberpunk 2077 de ki türkiye haritası
  1 ... alfa yazar
 • gökkuşağı ürünlerine artı 18 yasağı konulması

  1.
  Ticaret Bakanlığı bünyesindeki Reklam Kurulu, e-ticaret sitelerinde LGBTi+ ve gökkuşağı temalı ürünlerin +18 ibaresiyle satışa sunulması gerektiğine karar verdi.

  https://www.cumhuriyet.co...isi-yasaya-aykiri-1797310
  ... alfa yazar
 • la casa de papel dizisine adana geleceği iddiası

  1.
  Netflix son sezonuyla ekranlara gelmeye hazırlanan La Casa de Papel dizisinin 5. sezonunda oynayacak erkek oyuncu belli oldu. La casa De Papel 5. sezonda türk karakter Kıvanç Tatlıtuğ oldu. Çekimler için ispanya'ya gidecek Tatlıtuğ'un rekor kırması bekleniyor.

  https://www.ilan365.net/g...den-oynayacak-h10296.html
  1 -1 ... alfa yazar
 • galatasaray ın 1000 inci golü

  1.
  5 aralık 2020 galatasaray - hatayspor karşılaşmasında 32. dakika da mbye diagne tarafından atılmıştır.

  düzeltme:

  galatasaray'ın 1000. golünü 1979 yılında turgay inan atmıştır.

  5 aralık 2020 galatasaray hatayspor maçında mbaye diagne'nin attığı gol, galatasaray'ın fatih terim yönetiminde attığı 1000. goldür.
  1 ... alfa yazar
 • ilber ortaylı nın bir çocuğa atatürk ü anlatması

  1.
  https://www.youtube.com/watch?v=VIDFct6vqBA+

  dinlerken insanı duygulandırıyor. çocuklarımıza atatürk'ü anlatmalıyız.
  ... alfa yazar
 • çalanın çalana laf atması

  1.
  insanoğlunun bir gerçeğidir. kişi kendi yaptığı çalma olayını bahanelerle hafifleterek kabullenir ama olay başkalarına gelince parmağıyla gösterir.
  ... alfa yazar
 • konyalıların eğitilmezliği

  1.
  covid19 için aşı bulan bilim adamları başta konya olmak üzere yurdumun bir bölgesinin eğitilmezliğine bir çare bulamamıştır. bilim bu noktada çaresiz kalmıştır.

  sokağa çıkma yasağı sırasında konya'da 63 kişi araba yarışı için toplanmış halde yakalanmış ve her birine 3.150 lira ceza kesilmiş! devlete karşı koymak falan gibi terör suçlarından yargılansalardı keşke.

  edit: başlık ve entry tamamen kafa sözlük'ten alınmıştır.

  https://www.haber.com/yas...an-63-kisiye-ceza-460399/
  1 -1 ... alfa yazar
 • koronavirüs mezarlığı

  1.
  videodaki yer bursa'da. covid19'dan hayatını kaybedenlerin defnedildiği yer.

  https://www.youtube.com/watch?v=5I4jD-zWUb8+
  1 -1 ... alfa yazar
 • yeni şeyler getiriyorum